Hyundai zverejnil prvú kresbu modelu i10 novej generácie v predstihu pred svetovou výstavnou premiérou na frankfurtskom autosalóne v septembri.

  • Prvá kresba modelu Hyundai i10 novej generácie odhaľuje odvážnejší dizajn
  • Nový Hyundai i10 bude mať premiéru na frankfurtskom autosalóne v septembri
  • Najnovšia generácia modelu Hyundai segmentu A bola navrhnutá a vyvinutá v Európe, kde ju budú aj vyrábať

Najnovší prírastok do rodiny automobilov „i“ kórejskej značky sa vyznačuje odvážnym a dynamickým dizajnom s výraznými hránami,  trojuholníkovými otvormi na vstup vzduchu v nárazníku a novinkou-logom značky umiestnené na zadných stĺpikoch. Zmenené boli aj proporcie nového modelu – šírka, výška a rozmer kolies, čoho výsledkom je energický a agilný vzhľad. Auto sa na dĺžku v porovnaní s predchodcom nemení, ostáva v podstate rovnaké na necelých 3,70 metroch, len rázvor pridal na dĺžke vďaka  čomu by malo byt pre posádku  viac miesta. Aj pre batožinu by malo byť viac úložného priestoru.

Hyundai i10 novej generácie sa svojím dynamickým dizajnom odlišuje od konkurentov v segmente najmenších automobilov (tzv. segment A). Široká maska chladiča pripomínajúca tvarom masky Aston Martin symbolizuje športový charakter. V rohoch obsahuje kruhové denné svetlá, čím nadväzuje na tradíciu predchodcu. Trojuholníkové otvory na vstup vzduchu v nárazníku pre tzv. vzduchové zásterky okolo predných kolies vizuálne zvýrazňujú šírku vozidla a dodávajú mu energický postoj, pričom súčasne prispievajú k zlepšeniu aerodynamiky.

Hyundai i10 novej generácie má ambíciu stať sa lídrom vo svojom segmente, preto prichádza s množstvom bezpečnostných prvkov a nových digitálnych funkcií Connected Car. Blue Link®, Apple Car Play, Android Auto; bezdrôtová nabíjačka smartfónu a cúvacia kamera zvyšujú komfort vodiča a spolujazdcov. Nový model má jeden z najkomplexnejších bezpečnostných kompletov vo svojej triede. Protikolízny systém Forward Collision-Avoidance Assist používa predný radar na monitorovanie vozidiel a chodcov. K ďalším štandardným bezpečnostným prvkom patrí systém na monitorovanie únavy vodiča Driver Attention Warning a asistenčný systém na udržiavanie v jazdnom pruhu Lane Keep Assist System. Prvkom voliteľnej výbavy i10 novej generácie je asistent diaľkových svetiel High Beam Assist.

Viac podrobností o i10 novej generácie bude zverejnených v najbližších týždňoch.

 

Reklama