Nová, v poradí už 4. generácia Hyundai Santa Fe sa na Slovensku začne predávať v polovici roka 2018.

Nová generácia Santa Fe si odbije svoju európsku výstavnú premiéru začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.  Po teasingovej snímke, ktorá naznačuje obrysy a krivky nového Santa Fe, zverejnil Hyundai Motor ďalšiu skicu novej generácie tohto SUV.

Vizualizácia naznačuje jeho výrazný, štýlový a robustný dizajn. Prednú časť auta bude charakterizovať mohutný kaskádovitý gril s veľkým logom a rozdvojenými hlavnými svetlometmi pripomínajúce úzkym tvarom predné svetlomety menšieho modelu Hyundai Kona. Santa Fe štvrtej generácie získa nielen novú dizajnovú identitu, ale bude vybavené aj množstvom inovatívnych systémov aktívnej bezpečnosti. Napríklad novinkou tkz. systém Rear Occupant Alert upozorňujúci na osoby vzadu. Je to pomôcka pre zábudlivých, resp. pre tých ktorým sa môže stať, že zabudnú v letnej horúčave dieťa na zadných sedadlách. Zavedenie tohto systému je reakcia na množstvo prípadoch keď deti zomreli v uzamknutom vozidle na prehriatie organizmu.

O ponuke pohonných jednotiek sa automobilka nezmieňuje. Podľa informácii kolujúcich na internete sa však očakáva zaradenie 8.st. automatu a plug-in-hybridu.

Aktuálny model Santa Fe je na Slovensku je v ponuke s dvomi dieslovými motorizáciami 2,0 CRDi 110kW/150k a 2,2 CRDi 147kW/200k.

Reklama