Očakávaná novinka od automobilky Hyundai, elektrický streamliner IONIQ 6, je v predaji už aj na Slovensku. Jeho cena začína na 46 490 eurách a hrdí sa elegantným aerodynamickým dizajnom, mimoriadnou efektivitou a technológiami, ktoré ocenia aj najnáročnejší zákazníci.

Prebuďte svoj svet

Prebuďte svoj svet. To je slogan, ktorým Hyundai uvádza na trh svoju najväčšiu tohtoročnú novinku, elektrický IONIQ 6. Ide o v poradí druhý model z radu IONIQ, novej línie čisto elektrických vozidiel, ktorej éru odštartoval na celom svete oceňovaný IONIQ 5. Kým IONIQ 5 si získal slávu a uznanie pre svoj retrofuturistický dizajn s ostrými hranami, IONIQ 6 je limuzínou s ladným aerodynamickým tvarom.

Aerodynamický streamliner

IONIQ 6 s nadčasovou estetikou streamlinera sa môže pochváliť mimoriadne nízkym koeficientom odporu iba 0,21! Vďaka dokonale aerodynamickej siluete a viacerým funkčným prvkom ponúka toto mimoriadne vozidlo s dĺžkou vyše 4,8 metra spotrebu už od 14 kWh/100 km. S väčšou batériou s kapacitou 77,4 kWh dosahuje IONIQ 6 dojazd až do 614 kilometrov na jedno nabitie. Tieto špičkové parametre podčiarkuje jeho schopnosť ultrarýchleho nabíjania. Na 351 kilometrov jazdy postačí len 15 minút nabíjania na dostatočne výkonnej nabíjačke.

IONIQ 6 (3)Zameraný na človeka

Interiér IONIQ 6 je plne zameraný na človeka. Priestranný, pohodlný, inšpiratívny. Špeciálne relaxačné sedadlá v prednom rade či atraktívne dvojfarebné ambientné podsvietenie, ktoré je citlivé na rýchlosť jazdy auta, vytvárajú osobný priestor, plný praktických funkcií a udržateľných materiálov. Bezpečnosť posádky je vždy na prvom mieste a stará sa oň plejáda najmodernejších bezpečnostných systémov a asistentov.

Technologicky progresívny

Technologickí nadšenci uvítajú digitálne spätné zrkadlá, ktoré sú za príplatok dostupné v najvyššej verzii výbavy Premium. Prakticky orientovaní zákazníci zasa ocenia inovatívnu funkciu Vehicle-to-Load (V2L), ktorá robí z auta doslova pojazdný zdroj energie so schopnosťou napájania elektrických zariadení s príkonom až do 3,6 kW!

V predajniach už na jar

Elektrický IONIQ 6 s cenou od 46 490 € s DPH je v ponuke v 7 rôznych konfiguráciách z pohľadu kapacity batérie (53 kWh a 77,4 kWh), pohonu náprav (4×2 a 4×4) a úrovne výbavy (Family, Style, Premium). Už dnes je možné vyžiadať si naň na mieru šitú cenovú ponuku prostredníctvom online konfigurátora na webe Hyundai.sk a u predajcov Hyundai. Prvé kusy IONIQ 6 dorazia do predajní na jar roku 2023. Buďte pri tom. Prebuďte svoj svet.

Zdroj: Hyundai (platené PR)

Jozef Pospíšil

Reklama