Hyundai Ioniq 5  ovládol prestížne udeľovanie cien Svetové auto roka 2022 (World Car Awards 2022). Získal až tri prestížne ocenenia: Svetové auto roka, Svetové elektrické vozidlo roka a Svetový automobilový dizajn roka. 

Ioniq 5 ponúka 800 V architektúru, ultrarýchle nabíjanie z 10% až 80% kapacity batérie nabitia len za 18 minút a priestranný interiér. Vo výbave s pohonom zadnej nápravy (2WD) a 77,4 kWh batériou je jeho maximálny dojazd na jedno nabitie podľa normy WLTP až okolo 480 km. Medzi jeho top funkcie patrí okrem iného aj technológia Vehicle-to-Load (V2L), pokročilá konektivita a asistenčné systémy vodiča, ktoré ponúkajú maximálny zážitok z auta.

 

„Je nám skutočne cťou získať tieto prestížne ocenenia, ktoré oceňujú talent a tvrdú prácu všetkých našich ľudí a obchodných partnerov v Hyundai Motor Company. Našou víziou je Pokrok pre ľudstvo (v orig. Progress for Humanity) a takéto potvrdenie správnosti nášho prístupu nás povzbudzuje v našom záväzku uskutočniť túto víziu,“ povedal Jaehoon Chang, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Company.

 

Hyundai avizuje 17 nových elektromobilov do roku 2030

Hyundai plánuje do roku 2030 predstaviť 17 nových modelov batériových elektromobilov, vrátane modelov luxusnej značky Genesis, a jeho cieľom je do roku 2030 zvýšiť ročný globálny predaj BEV na 1,87 milióna kusov.

hyundai-ioniq-5 (5)

 

„Ioniq 5 pre nás predstavuje kľúčový úspech. Sme priekopníkmi novej generácie inteligentných riešení mobility s našimi inovatívnymi technológiami platformy E-GMP, výnimočným výkonom a prevratným prístupom k dizajnu a priestoru. Ioniq 5 urobil silný dojem na čoraz viac ekologicky uvedomelých spotrebiteľov na celom svete a jeho úspech podporuje zrýchlenie elektrifikácie automobilového priemyslu. Tempo zmien v Hyundai bude pokračovať v nezmenšenej miere počas zvyšku roku 2022, pretože čoskoro rozšírime náš ocenený rad Ioniq,“ dodal Jaehoon Chang.

Od svojej svetovej premiéry v minulom roku si Ioniq 5 vyslúžil mnohé prestížne medzinárodné ocenenia, vrátane titulov Nemecké auta roka, Auto roka v Spojenom kráľovstve, Auto roka od Auto Express a Elektrické auto roka od Auto Bildu. Model sa tiež umiestnil na prvom mieste v historicky prvom udeľovaní cien Best Cars of the Year 2021/2022.

 

Najoceňovanejší model v histórii Hyundai

Pre ocenenie Svetové auto roka 2022 porota zložená zo 102 automobilových novinárov z 33 krajín sveta.vybrala Ioniq 5 z úvodného zoznamu 28 vozidiel, potom z troch finalistov. Aby boli vozidlá spôsobilé pre túto kategóriu, musia byť vyrobené aspoň v 10 000 kusoch ročne, s cenou pod úrovňou luxusu na ich primárnych trhoch a v predaji aspoň na dvoch hlavných trhoch na minimálne dvoch kontinentoch v čase medzi 1. januárom 2021 a 30. marcom 2022.

Zdroj: Hyundai (Tlačová správa)

Reklama