Zdá sa, že tretia generácia malého auta dostane rozsiahly facelift …

Hyundai každé štyri týždne prináša na trh nový model. Okolo i10  je však ticho. Napriek tomu sa zdá, že výrobca svoje malé auto zatiaľ nechce pochovať, pretože na internete kolujú fotografie maskovaného prototypu avizujúce facelift pre Hyundai i10.

Môžeme očakávať výrazne prepracovanú prednú časť vozidla

Výrazne maskovanie prednej časti má zrejme veľmi dobré vysvetlenie – skryť v porovnaní s predchádzajúcim modelom úplne prepracovanú prednú časť s mnohými zmenami. Zrejme môžeme  očakávať nové denné svetlá integrované do masky chladiča inšpirované z Tucsonu. Ťažko povedať, či budú upravené aj predné svetlomety, ale podľa uvedených záberov sa zdá, že ich tvar sa nezmení. Dizajn nárazníka taktiež pravdepodobne zostane viac-menej nezmenený, hoci oblasť okolo hmlových svetiel by sa mohla zmeniť. Maskovanie vozidla je veľmi rozsiahla aj vzadu, no nemyslíme si, že tam dôjde k nejakým zásadným viditeľným zmenám.

hyundai-i10-facelift-2023 (2)

Za zmienku tiež stojí, že vynovená palubná doska i10 bola tiež celkom dobre zamaskovaná čo naznačuje, že dojde k  novému usporiadaniu celého interiéru. V tejto chvíli však nie je možné nič potvrdiť.

Tretia generácia i10 je na trhu od roku 2019.  Pritom je i10 navrhnutý, vyvinutý a vyrobený v Európe, kde je dostupný s preplňovaným trojvalcom 1,0i a aj s atmosférickým štvorvalcom a predpokladáme, že program bude pokračovať bez výraznejších zmien.

Samozrejme, stále chýbajú informácie o ďalšom „cestovnom poriadku“ pre i10 (premiéra, uvedenie na trh a prvé dodávky k dílerom). Očakávame však, že sa na finálny dizajn zrejme už tento rok nebude dať pozrieť. Začiatkom roka 2023 by mal byť však hotový.

                     Zdroj: Motor1
Lukáš Vajda

Reklama