Hyundai odštartoval na Slovensku predaj nového crossoveru Bayon. Cena začína na 14 490 €.

Hyundai spustil na Slovensku predaj svojho nového crossoveru Bayon. Do triedy subkompaktných SUV prináša prináša zaujimavý dizajn, vyššie sedenie pre pohodlné nastupovanie a vystupovanie, priestrannosť na špičke svojej triedy, vrátane kufra so základným objemom 411 litrov (334 l pri 48 V mild hybrid) a po sklopení zadných sedadiel až do 1 205 l, prvotriedne bezpečnostné systémy a modernú konektivitu. Bayon sa predáva s troma motorizáciami: 1,2i, 1,0 T-GDI a 1,0 T-GDi s mild hybridnou technológiou. Cena vozidla začína po odrátaní vstupného bonusu na sume 14 490 €. Za príplatok 1 750 € majú zákazníci k dispozícii aj 7-stupňovú automatickú DCT prevodovku, ktorou je možné dovybaviť vozidlo s motorizáciami 1,0 T-GDi, resp. 1,0 T-GDi 48 V.

V ponuke aj mild-hybrid

Základom ponuky modelu Bayon je 4-valcový atmosférický benzínový motor 1,2i s výkonom 62 kW (84 k), ktorý je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou (od 14 490 €). Výkon 74 kW (100 k) ponúka turbodúchadlom prepĺňaný motor 1,0 T-GDi so 6-stupňovou manuálnou (od 15 190 €), resp. za príplatok so 7-stupňovou automatickou DCT prevodovkou. Vrchol ponuky predstavuje motorizácia 1,0 T-GDi 48 V mild hybrid s výkonom 88 kW (120 k) v najvyššej výbave Style so 6-stupňovou inteligentnou manuálnou (od 20 890 €), resp. s príplatkovou 7-stupňovou automatickou DCT prevodovkou. Kombinovaná spotreba podľa WLTP sa v závislosti od motorizácie a prevodovky pohybuje medzi 5,2 až 5,7 litrami benzínu na 100 km.

Expresívny dizajn, ktorý nikto neprehliadne. To je nový Hyundai BAYON.

Bohatá výbava už v základe

Bayon je v ponuke v troch štandardných úrovniach výbavy. V štartovacej výbave Comfort má vozidlo 15-palcové disky kolies, predné halogénové svetlomety, denné LED svietenie, strešné lyžiny a bohatý balík bezpečnostných systémov a asistentov. Nechýba napríklad asistent rozjazdu do kopca, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na sledovanie únavy vodiča, upozornenie na odjazd vozidla stojaceho vpredu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, informácia o maximálnej povolenej rýchlosti vďaka asistentovi sledovania dopravných značiek, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu, či automatické tiesňové volanie e-call.

Výbava Comfort ponúka aj slušnú porciu prvkov, ktoré sa postarajú o pohodlie vodiča a posádky. Vodič ma k dispozícii výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant v koži, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, tónované sklá a prednú lakťovú opierku. Predné aj zadné okná sú elektricky ovládateľné. Auto má diaľkové ovládanie centrálneho zamykania a alarm. BAYON vo výbave Comfort disponuje 3,5-palcovou prístrojovou doskou Supervision s monochromatickým LCD displejom, manuálnou klimatizáciou, tempomatom s obmedzovačom rýchlosti, svetelným senzorom a zadnými parkovacími senzormi.

Vyššie výbavy pre viac štýlu a modernú konektivitu

Vyššie výbavy Family a Style prinášajú do crossoveru Bayon predovšetkým viac komfortných a štýlových prvkov. Okrem väčších kolies (16, resp. 17-palcové zliatinové disky) tu nájdeme aj prednú masku chladiča lakovanú v lesklej čiernej farbe. Vo výbave Family je možné mať za príplatok 900 € miesto predných halogénových svetiel predné full LED svetlomety so statickým LED prisvecovaním zákrut a zadné LED svetlá. LED svetlami je vozidlo vo výbave Style vybavené automaticky. Z pohľadu bezpečnosti Hyundai nerobí kompromisy, pretože vo všetkých troch úrovniach výbavy ponúka rovnaký rozsah bezpečnostných systémov.

Vďaka pohodlnému vyššiemu sedeniu máte svet ako na dlani.

Pri najvyššej výbave Style je však možnosť voľby príplatkových balíkov Safety Pack (+700 €) s manuálnou a Safety Pack+ (+1 000 €) s automatickou DCT prevodovkou, ktoré navyše ponúkajú systém autonómneho brzdenia pri odbočovaní vľavo, monitorovanie mŕtveho uhla, asistent na upozornenie na vozidlá, ktoré sa približujú v priečnom smere pri cúvaní, varovný systém na bezpečné opustenie vozidla a asistent na sledovanie jazdného pruhu. V Safety Pack+, ktorý je možné dokúpiť len pri vozidle s automatickou prevodovkou, je k dispozícii navyše aj adaptívny tempomat využívajúci údaje z navigácie.

K atraktívnym doplnkom výbav Family a Style patria aj kovové pedále a elektricky sklopné vonkajšie zrkadlá. Najväčší rozdiel medzi výbavou Comfort a vyššími stupňami výbav je v prístrojovej doske a vo výbave pre vyšší komfort posádky. Vo výbavách Family a Style je vozidlo vybavené prístrojovou doskou Supervison s 10,25-palcovým LCD displejom, automatickou klimatizáciou, náladovým LED podsvietením v interiéri a zadnou parkovacou kamerou.

Najvyššia výbava Style má navyše aj zatmavené zadné okná, praktický organizér batožinového priestoru a fixačnú sieť, Winter Pack s vyhrievanými prednými sedadlami a volantom (vo výbavách Comfort a Family za príplatok +500 €) a Smart Pack, tzn. inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom a bezdrôtové nabíjanie smartfónu (vo Family za príplatok +500 €). S výbavou Style zákazník automaticky získava aj integrovanú navigáciu s 10,25-palcovým farebným LCD so službami Apple CarPlay/Android Auto, Bluelink a Live Services.


Batožinový priestor so základným objemom až 411 litrov. Nový Hyundai BAYON ponúka veľkorysý priestor.

Príplatková výbava

Okrem už spomínaných príplatkových opcií majú zákazníci možnosť získať strechu lakovanú v čiernej farbe (+500 € pri Family a Style), zvoliť si príplatkový lak karosérie (+590 €) a viacero balíkov doplnkovej výbavy. K tej patrí napr. Comfort Pack, ktorým možno štartovaciu úroveň výbavy Comfort rozšíriť o 8-palcový displej s rádiom a službami Apple CarPlay/Android Auto s podporou bezdrôtového nabíjania telefónu, dvoma reproduktormi v zadných dverách a zadnou parkovacou kamerou (+900 €). Vozidlo s motorizáciou 1,0 T-GDi môže byť vylepšené o Comfort Pack+, ktorý obsahuje navyše aj prístrojovú dosku Supervision 10,25”, k strednej výbave Family je zasa možné dokúpiť Smart Pack s inteligentným kľúčom a bezdrôtovým nabíjaním mobilného telefónu (+500 €). A tí, ktorí sa rozhodnú pre najvyššiu výbavu Style, majú možnosť dokúpiť si aj Style Pack Black/Green s prémiovým audiosystémom BOSE s 8 reproduktormi a zosilňovačom, vyhrievaním zadných sedadiel a interiérovými doplnkami podľa zvoleného farebného variantu (+700 €).

Záruka a ďalšie výhody

Hyundai poskytuje na vozidlo 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Zákazníci môžu tiež k vozidlu získať kompletnú sadu štyroch zimných pneumatík so zľavou do 65%.

Viac informácií o modeli Hyundai Bayon získajú zákazníci u autorizovaných predajcov Hyundai alebo na www.hyundai.sk. Prvé kusy vozidla Bayon sú už k dispozícii u predajcov Hyundai.

Text+foto: Hyundai

Reklama