Nový Galaxy zlepšuje podľa slov automobilky jazdné vlastnosti podobné osobnému vozidlu vďaka využitiu globálnej platformy spoločnosti Ford známej aj z Mondea.

FordGalaxy2015_Titanium_05

Konštrukcia nezávislého zavesenia zadných kolies s integrovaným ramenom obsahuje spodné priečne ramená z hliníka, ktoré znižujú hmotnosť o dva kilogramy. Hliníkové predné kĺby s uzavretými ložiskami kolies zvyšujú tuhosť, a zabezpečujú tak rýchlejšie reakcie. K dispozícii budú aj adaptívne tlmiče, ktoré umožňuje upraviť pruženie podvozku na režim „komfort“, „normál“ a „šport“.Nový Galaxy je jedným z prvých vozidiel, ktoré využívajú technológiu adaptívneho riadenia od spoločnosti Ford umožňujúce ľahšie ovládanie sedemmiestneho mikrobusu. Zavedením elektronického posilňovača riadenia sa tiež aktivujú vyrovnávacie systémy TSC (Torque Steer Compensation) a ANC (Active Nibble Compensation), ktoré rušia nežiaducu spätnú väzbu, sily a vibrácie.

Nový Galaxy bude v ponuke s novým 2,0-litrovým vznetovým motorom TDCi Bi-turbo s výkonom 210 koní, ktorý ponúka vyššiu citlivosť a 450 Nm krútiaceho momentu pri rýchlosti od 2 000 otáčok za minútu. Vylepšený 2,0-litrový vznetový motor TDCi s technológiou turbodúchadla s premenlivou geometriou lopatiek je v ponuke vo výkonnostných verziách 120 k, 150 k a 180 k. Má upravený blok motora a nový dizajn hlavy valcov a vstrekovačov paliva. Disponuje systémom dodatočnej úpravy výfukových plynov s katalyzátorom LNT, vďaka ktorému produkuje čistejšie emisie. Súčasťou ponuky zážihových motorov je nový úsporný 1,5-litrový motor EcoBoost s výkonom 160 koní a 2,0-litrový EcoBoost s výkonom 240 koní. Celý rad motorov určený pre model Galaxy spĺňa požiadavky emisnej normy Euro 6.

FordGalaxy2015_Titanium_06

Nový Galaxy prináša najnovší dizajnový jazyk automobilky v podobe mriežky chladiča a úzkych svetlometov. Na rozdiel od priamych konkurentov (VW Sharan a Seat Alhambra – posuvné bočné zadné dvere) ostáva vzadu pri koncepcii s tradičnými výklopnými dverami. Interiér prináša výraznejšie zmeny – nový volant, prístrojový panel s vyvýšenou polohou stredovej konzoly pôsobí veľmi prijemným a moderným dojmom. Tradičný združený prístroj na palubnej doske uvoľnil miesto voliteľnej, k vodičovi otočenej 10-palcovej digitálnej obrazovke s animovaným analógovým tachometrom a otáčkomerom. Pre osobný a interaktívny zážitok si môžu používatelia upraviť nastavenia displeja a trojrozmernej grafiky na digitálnej obrazovke, kým funkcia automatického stmievania upravuje jas displeja tak, aby zodpovedal intenzite svetla okolitého prostredia.
Interiér ponúka sedem plnohodnotných sedadiel s funkciou jednoduchého prispôsobenia priestoru na sedenie alebo na batožinu, ktorá je v tejto kategórii vozidiel prvá a umožňuje zdvihnúť alebo sklopiť sedadlá v treťom rade jednoduchým stlačením tlačidla. Vyššiu mieru pohodlia pre cestujúcich na predných sedadlách zaisťujú tvarované sedadlá Multi-Contour s masážnou funkciou. Pohodlie cestujúcich na zadných sedadlách zabezpečuje nezávislé zavesenie zadných kolies s integrovaným ramenom, vďaka ktorému je jazda plynulejšia a tichšia. Podľa slov výrobcu je v porovnaní s aktuálnym modelom Galaxy viac mesta v kabíne. „ V pozdĺžnom smere je vnútorný priestor zväčšený vďaka technológii tenkých sedadiel a ich tvarovanej úprave. Taktiež je výška od sedadla po strop v druhom a treťom rade väčšia o 10 mm a sedadlo v treťom rade ponúka cestujúcemu viac miesta než hlavní konkurenti – priestor od sedadla po strop je vyšší až o 40 mm. Zachovaním tradičných výklopných zadných dverí sa optimalizovala šírka vo výške lakťov a pliec. Cestujúci v treťom rade sedadiel si môžu urobiť väčšie pohodlie aj vďaka vlastným držiakom nápojov a odkladacím schránkam v lakťovej opierke“. Model Galaxy po prvý raz ponúka aj funkciu el. nastavenia dĺžky a sklonu stĺpika riadenia a vyhrievaný volant.

FordGalaxy2015_Titanium_07

Vodičom pomáhajú pri jazde asistenčné systémy, ktoré sledujú rýchlostné obmedzenia, prítomnosť chodcov a ďalších vozidiel, aby sa vodič mohol plne sústrediť na samotné riadenie. K ďalším systémom patrí systém adaptívneho predného osvetlenia, ktorý upravuje uhol svetlometov v závislosti od aktuálneho jazdného prostredia, a pomocou funkcie diaľkových svetiel proti oslneniu dokáže zabrániť oslneniu iných vodičov.

Technológie úplne nového modelu Galaxy taktiež uľahčujú parkovanie, jazdenie po meste a diaľnici:
Funkcia kolmého parkovania dokáže nájsť priestor vedľa iných vozidiel a zacúvať doň vozidlo bez použitia rúk rovnakým spôsobom, ako aktívny parkovací asistent pomáha vodičom pri pozdĺžnom parkovaní.
Asistent pri vychádzaní z parkovacieho miesta pomáha pri vychádzaní z pozdĺžneho parkovacieho miesta, pričom systém ovláda volant a vodič obsluhuje plynový a brzdový pedál.
Systém upozornenia na križujúce vozidlá upozorňuje vodiča cúvajúceho z parkovacieho miesta na vozidlá, ktoré mu môžu zozadu skrížiť cestu.
Predná kamera s rozdelenou obrazovkou rozširuje zorné pole vodiča pri vychádzaní z parkovacieho miesta alebo križovatky so 180-stupňovým snímaním priestoru.

Inteligentný obmedzovač rýchlosti, ktorý v aktívnom režime sleduje dopravné značky a upravuje škrtiacu klapku tak, aby vodič dodržal zákonom povolenú rýchlosť a vyhol sa pokutám.
Prednárazový bezpečnostný systém s funkciou detekcie chodcov, ktorý zmierňuje závažnosť niektorých čelných nárazov s účasťou vozidiel alebo chodcov, prípadne niektorým nárazom úplne zabráni.

FOTOGALÉRIA

Reklama