Ford po mesiacoch klebiet a špionážnych fotografii konečne predstavil nový Ford Evos na autosalóne v Šanghaji. Ide o prvý produkt značky Ford, ktorý bol z veľkej časti vyvinutý tímom v Číne, kde bude zatiaľ len tam dostupný a vyrobený v spoločnom podniku Changan Ford.

V Európe sme sa dlhé roky pochechtávali čo za dizajnové kreácie, poväčšine nepodarené kópie európskych modelov,  produkujú automobilky v Číne. To však začína byť minulosťou  a čínske automobilky viacerými modelmi ukazujú na autosalóne v Šanghaji, že dokážu prísť na trh s modelmi, ktoré sa môžu postaviť aj európskej konkurencii.  Jedným  z nich je SUV model Ford Evos.

Očakáva sa, že tento model nahradí Ford Mondeo, ktorý má už zrejme svoje dni zrátané. Jeho výroba sa ukončí v marci budúceho roka a nová generácia už pravdepodobne nepríde. Dôvodom je klesajúci zaujem o tento vozidlá tohto segmentu, zákazníci skrátka radšej kupuju crossovery a SUV vozidla.

2021-ford-evos-interiér

Futuristicky interiér

Ford Evos sa prezentuje interiérom, ktorý je úplne iný ako sme mali možnosť doteraz vidieť v modeloch značky Ford,  ktorému dominuje obrovská obrazovka s veľkosťou na šírku  1,1 metra.

Túto obrazovku tvorí  digitálny prístrojový panel s úhlopriečkou 12,3“ a 27“ dotykový displej s 4K rozlíšením. Evos využívá nový infotainment Sync+ 2.0.

Ohľadom motorov, ktoré budú poháňať nový Evos  zatiaľ nič nevieme, da sa však predpokladať, že súčasťou palety pohonných jednotiek bude aj plug-in hybridný pohon. Taktiež si budeme musieť počkať na ďalšie informácie a hlavne na informáciu či bude Evos, aj európsky nástupca modelu Mondeo.

 

Zdroj: Autosalón Šanghaj     Text: Lukáš Vajda   Foto: Ford

Reklama