SEAT zverejnil prvé fotografie s čiastočným odhalením faceliftovaných modelov Ibiza a Arona, ktoré budú úplne odhalené 15. apríla.

  • Ibiza je ikonickým modelom značky a jedným zo základov úspechu s celkovým predajom takmer 6 miliónov kusov od uvedenia modelového radu
  • Od svojho uvedenie v roku 2017 sa model Arona etabloval ako dôležitý pilier SEAT; v roku 2020 bol druhým najpredávanejším modelom
  • Svetová premiéra 15. apríla o 10:00 SEČ

SEAT Ibiza ako ikonický model predstavuje základný kameň úspechu značky. Od uvedenia prvej generácie v roku 1984 sa malý hatchback etabloval ako najúspešnejší model, aký kedy zišiel z výrobnej linky SEAT. A osviežená verzia má ambíciu zachovať si túto víťaznú mentalitu.

Piata, aktuálna generácia modelu Seat Ibiza je na trhu od jari 2017. Seat Arona nasledovala Ibizu s príchodom na trh na jeseň toho istého roku. Teraz, konkrétne 15. apríla, sa predstaví  Ibiza a Arona v modernizovanej podobe. Krátko na to pristúpi k modernizácii aj ich koncernový súrodenec  VW Polo a neskôr, v lete tohto roka, môžeme očakávať novú generáciu modelu Škoda Fabia, ktorá bude taktiež postavená na rovnakej podvozkovej platforme MQB-A0.

Evolúcia na exteriéri a revolúcia v interiéri    

Zmeny na exteriéri môžeme očakávať menej výrazné ako v interiéri, nakoľko podľa slov automobilky prejdú zmeny v  exteriéri  evolúciou a zmeny v interiéri revolúciou.

Na prvých fotografiách je vidieť niektoré vizuálne zmeny. SEAT Arona má predné svetlomety s výraznejším svetelným podpisom, novú mriežku chladiča a prepracovaný predný nárazník. Čo však na prvý pohľad zaujme sú vyššie položené gúľaté svetlá hmloviek, ktoré pripomínajú prvú generáciu škodováckeho modelu Škoda Yeti.

Ibiza na fotografii odhaľuje výraznejšie zadné partie a taktiež novy štýl značenia názvu Ibiza, t.j. ručne písaným pismom, tak ako používa španielska značka na modeloch Leon a Ateca.

V interiéri by malo prísť k zásadnejším zmenám, tak ako vyhlásila automobilka v tlačovej správe. Je  možné očakávať napríklad väčšiu dotykovú obrazovku a digitálny prístrojový štít.

Ako sa svet stáva čoraz viac digitalizovaným, aj SEAT Ibiza a Arona sa tomuto trendu prispôsobili rozšírením digitálnej konektivity. Modernizovaná technológia umožňuje rozšírenú funkčnosť a intuitívnejšie ovládanie, pričom dizajnové modifikácie umocňujú mladistvého ducha malých modelov SEAT a zvyšujú celkovú úroveň kvality interiéru kabíny.

Digitálna svetová premiéra modernizovaných modelov SEAT Ibiza a SEAT Arona sa uskutoční 15. apríla o 10:00 SEČ

Text: SEAT+Michal Pospíšil           Foto: SEAT

Reklama