Kia zverejnila oficiálne informácie o európskej verzii faceliftovaného modelu Kia Picanto, ktorá príde do predaja začiatkom 3. štvrťroku tohto roka.

Kia sa rozhodla už po troch rokoch od uvedenia aktuálnej, tretej generácie Kia Picanto, uviesť jej facelift aj pre Európu ( verzia pre Áziu už bola pred mesiacom predstavená).

Mestské auto prináša osviežujúci dizajn. Navyše pri outdoorovej verzii X-Line a športovej verzie GT-Line bol zdôraznený ich charakter. Pri X-Line ochrannými krytmi a pri GT-Line optickými, športovými doplnkami, ktoré poznáme u väčších modelov značky Kia. Okrem toho majú modely Picanto GT-Line a X-Line špecifické  predné a zadné nárazníky s výaraznejším tvarovaním.

Facelift Kia Picanto GT-Line

Zákazníci si budú môcť vybrať medzi 10 farbami karosérie a dvoma novými dizajnami kolies z ľahkej zliatiny: 14-palcový so 16-lúčovým vyhotovením alebo dvojfarebný 16-palcový  s kosoštvorcovým vzorom.

V modernizovanom interiéri nájdete namiesto predošlého 7“ dotykového displeja, väčší 8“ dotykový displej, ktorému nechýba spárovanie Apple CarPlay a Android Auto alebo inovovaný systém telematiky UVO ( ten umožňuje prístup k informáciám o počasí, doprave,…). Zaujímavou a praktickou  novinkou je možnosť pripojiť dva zariadenie cez bluetooth súčasne, jeden pre telefonovanie a druhý napríklad pre prehrávanie médií.

Facelift Kia Picanto X-Line

Modernizované Kia Picanto predstavené pre Európu prichádza nielen s výraznejším dizajnom, ale aj s prepracovaným motorom a novou prevodovkou. V ponuke ostáva rovnako ako pri predchodcovi atmosférický trojvalcový 1,0 litrový motor v dvoch výkonových verziách 49 a 62kW, ktorý doplní preplňovaný trojvalec 1.0-TGDi s výkonom 74kW. V rámci faceliftu dostane Picanto ako prvá Kia, novú automatizovanú manuálnu prevodovku AMT.

Kia má ambíciu, aby Picanto patrilo medzi najbezpečnejšie auta vo svojom segmente. K tomu má napomôcť celý rad bezpečnostných asistentov, napríklad eliminovanie mŕtveho uhla, aktívny systém  udržiavania v jazdných pruhoch a sledovanie únavy vodiča.