Citroën predstavil modernizovaný model C3 Aircross, ktorý dostal pre modelový rok 2021 pozmenenú prednú masku, viaceré možnosti individualizácie, nové sedadlá a zväčšený displej infotainmentu.

Citroën C3 Aircross dokázal skĺbiť prednosti MPV (variabilita a vzdušný interiér) a SUV (offroadový, robustnejší vzhľad, vyšší posed zabezpečujúci dobrý výhľad a pohodlné nastupovanie a vystupovanie). Toto sa ukázalo ako recept na úspech. Od uvedenia na trh (na konci roku 2017) sa predalo asi 330 000 ks. Teraz tento model prichádza v polovice svojho „zivota“  s faceliftom.

2021-Citroen-C3-Aircross
Vizuálne porovnanie: Facelift Citroën C3 Aircross (na ľavo) a predfaceliftovaná verzia Citroën C3 Aircross (na pravo)

Inovovaný malý model crossover, ktorý sa inšpiroval konceptom Citroën CXperience, dostal úplne prepracovanú prednú časť. Tato predná  časť má nový nárazník a masku chladiča a aj nové štíhlejšie LED svetlomety. Takto pozmenený Citroën C3 Aircross  pôsobí robustnejším a dynamickejším dojmom.

Pokiaľ ide o možnosti individualizácie, tak zákazníci modernizovaného modelu Citroën C3 Aircross majú možnosť  si vybrať 70 variantov exteriéru. K dispozícii majú na výber 7 rôznych farieb karosérie, vrátane troch nových farieb (biela, voltaická modrá a kaki šedá), tri rozne farby strechy a dva nové štýlové balíký, ktoré sú teraz aj v nových putavých farbách: v oranžovej a modrej farbe. Ponuku navyše rozširujú nové 16 a 17-palcové zliatinové disky.

Interiér  taktiež prešiel zmenami. K dispozícii je nový 9-palcový dotykový displej s lepšou kvalitou obrazu a prehľadnejšou grafikou, nová stredová konzola s veľkým úložným priestorom a komfortnejšími sedadlami vystlanými hrubšou 15 mm penou. V rámci výbavy stupňa výbavy môže byť vybavený až 12 asistentami aktívnej bezpečnosti.

Nový Citroën C3 Aircross bude k dispozícii s benzínovými aj naftovými motormi; medzi ne patrí preplňovaný 1,2-litrový benzín s výkonmi 110 k a 130 k, ako aj 1,5-litrový diesel s výkonom 110 k a 1,6-litrový diesel s výkonom 120 k. Na elektrifikované verzie si budeme musieť zrejme počkať až pri uvedení mezigeneračnej výmene.

Faceliftovaný model Citroën C3 Aircross sa začne predávať v júni 2021.

Zdroj: Citroën                                                        Text: Lukáš Vajda Foto: Citroën