Spoločnosť Suzuki Motor Corporation (SMC) uzatvorila dokument s indickým štátom Gudžarát o investícii približne 150 miliárd jenov (asi 104,4 miliardy rupií) do miestnej výroby elektrických vozidiel (BEV) a batérií.

Príslušné Memorandum o porozumení bolo podpísané 19. marca 2022 na Indicko-japonskom ekonomickom fóre, ktoré sa konalo v Indickom Dillí za prítomnosti japonského premiéra Fumia Kišidu a indického premiéra Naréndru Módího. Slávnostného aktu sa zúčastnili, spolu s ďalšími poprednými predstaviteľmi oboch krajín, Toshihiro Suzuki, zástupca riaditeľa a prezidenta Suzuki Motor Corporation a Kenichi Ayukawa, výkonný riaditeľ a generálny riaditeľ Maruti Suzuki India Limited.

“Budúcou misiou Suzuki je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu s malými autami”, zdôraznil na fóre Toshihiro Suzuki, zástupca riaditeľa a prezidenta Suzuki Motor Corporation a zároveň doplnil: “Budeme pokračovať v aktívnych investíciách v Indii, aby sme realizovali sebestačnú Indiu (Atma-nirbhar Bharat)”.

Súčasťou plánovaných investícií signatárov memoranda je zvýšenie výrobných kapacít pre výrobu BEV do roku 2025 pri vynaložených prostriedkoch vo výške 31 miliárd rupií a výstavba závodu na batérie BEV do roku 2026 (na pozemku susediacom s SMG) za 73 miliárd rupií. Oba projekty zafinancuje Suzuki Motor Gujarat Private Limited (SMG). Za 450 miliónov rupií získaných od Maruti Suzuki Toyotsu India Private Limited (MSTI) sa má zároveň do roku 2025 zrealizovať výstavba závodu na recykláciu vozidiel.

Zdroj: Suzuki (Tlačová správa)                                             Jozef Pospíšil

Reklama