Volkswagen ID.Aero: Šiesty elektromobil od wolfsburgského výrobcu áut je sedan.

Volkswagen pôvodne zamýšľal ukázať ID. Aero tohto roku v apríli na autosalóne v Pekingu. Premiéru však prekazil opätovný nárast prípadov koronavírusu. Preto ľudia z Wolfsburgu nemali inú možnosť, ako preložiť premiéru konceptu ID. Aero.

Evolúcia ID. Vizzion z roku 2018, nové ID. Aero, je stále oficiálne označované ako koncepčný automobil. Teraz sa však predstavuje v prevedení, ktoré je bližšie k výrobe s pôsobivo nízkym koeficientom odporu vzduchu 0,23 (súčasný Passat má 0,30). Elegantná karoséria s takto nízkym koeficientom odporu vzduchu pomôže elektrickému sedanu prejsť až 620 kilometrov (podľa WLTP).

ID.Aero vyzerá o niečo zavalitejšie (dizajn vychádza z modelovej rodiny ID), ako sme zvyknutí z Passatu. Predné a zadné previsy sú pomerne krátke, ale zakrivená kapota je dlhá. Rovnako, ako pri ostatných modeloch ID, sú predné a zadné svetlá “elektrického Passatu” prepojené LED pásom.

2023-vw-id.-aero-concept (3)

VW zatiaľ neprezradil veľa o technických špecifikáciách. Čo vieme, že je takmer päť metrov dlhý, postavený je na platforme MEB  a jazdí na 22-palcových kolesách. Ďalej bolo povedané, že pôjde o vlajkovú loď značky VW. To znamená, že v paletovej ponuke bude postavený nad  ID.3, ID.4, ID.5 a ID.6 ( v predaji iba v Číne). Z tohto sa da predpokladať, že by mohol niesť označenie ID.7, ale zatiaľ v tomto čase to nie je oficiálne.

V ponuke najprv v Číne

Produkčné ID. Aero bude prvým globálnym elektrickým sedanom značky VW. Čína ako prvá dostane na trh tento elektromobil. Malo by to byť v druhej polovice budúceho roka. Nasledovať bude Európa a Severná Amerika.

 

                    Zdroj: VW                                                         Lukáš Vajda

Reklama