Kia Stinger podľa správ prichádzajúcich zo Soulu už nebude mať pokračovanie. Reinkernáciu by však mohol absolvovať v podobe modelu s elektrickým pohonom.

Akoby tento model mohol vyzerať ukázal americký autoportal www.carscoops. Návrh vzhľadu vozidla vychádza z toho, že elektrická verzia Kia Stinger (ak by sa značka Kia rozhodla pre uvedenie tohto elektromobilu) by sa prezentovala dizajnom  na spôsob EV6 GT so zachovaním dizajnových prvkov Kia Stinger.

Ak by Stinger dostal záchranné lano a bol elektrifikovaný, jazdil by na elektrickej 800V platforme E-GMP Hyundai-Kia. Rovnaká  je základom pre EV6, Hyundai  Ioniq 6  a  Genesis GV60.

Pohon s dvoma elektromotormi

Zatiaľ čo aktuálny Stingerov motor V6 s dvojitým turbom a jeho 370 koní môže na papieri vyzerať dobre, nedokáže držať krok napríklad s BMW M440i  Gran Coupe a nie je ani obzvlášť efektívny. Prechod na E-GMP by umožnil prístup k výkonnejšej dvojmotorovej konfigurácii modelu  EV6 GT  s výkonom 577 k a  740 Nm. Z 0-100 km/h by  takto disponovaný mohol zrýchliť za  3,5 sekundy ( Kia Stinger  3.3 T-GDI V6 5,4s). Rovnako ako ostatné elektromobily koncernu Hyundai Group by mohol byť vybavený ultrarýchlym nabíjaním až do výkonu 350 kW a batériou s kapacitou 77,4 kWh poskytujúca dojazd cez 500 kilometrov.

             Zdroj: Carscoops                                                  Lukáš Vajda

Reklama