S mesačným predstihom pred parížskym autosalónom zverejnil Citroën prvé foto a informácie ohľadom štúdie Citroën Cxperience Concept.

Štúdia ukazuje akoby mohla vypadať budúcnosť značky Citroën v triede luxusných vozidiel. Koncept je dlhý 4,85m a športovo nízky 1,37m pri rázvore 3 metrov. Pri pohľade spredu zaujmú denné svetlomety v tvare V – len 3mm vysoké, ktoré dopĺňajú 3 samostatné natáčacie LED svetlomety umiestnené v rohoch vozidla. Zadné partie, resp. celkový tvar vizuálne pripomína luxusne vozidlá so športovým charakterom typu Porsche Panameru a Mercedes CLS. Do kabíny na zadné sedadlá sa nastupuje cez protismerne otvárajúce sa zadné dvere.

V interiéri pútajú pozornosť rozmerné a pohodlné sedadlá vo výraznej citrusovej farbe a na prístrojovom paneli dominantný 19“ dotykový displej. Uvedený koncept má k dispozícii plug-in hybridnú pohonnú jednotku. Celkový výkon hybridnej sústavy dosahuje 220kW (benzínový motor 147Kw + elektromotor 80kW). Dojazd na výlučne el.pohon je 60km. Elektromotor poháňa zadné kolesá a benzínový predné. Viac informácii a dojmy so živého predstavenia štúdie Citroën Cxperience Concept prinesieme so samotného autosalónu v Paríži.

VIDEO

Reklama