Modernizovaný C3 by mal prísť do predaja v apríli a prvé dodávky by sa mali začať v júni. O cenách zatiaľ nevieme nič, očakávame však, ak príde k zmenám, tak  iba ich mierny nárast.

Citroën odhalil vylepšenú verziu svojho najpredávanejšieho modelu C3 hatchback. Auto pôsobilo síce aj po štyroch rokoch od uvedenia stále moderne, konkurenčné prostredie (VW Polo, Renault Clio, Ford Fiesta, SEAT Ibiza, …). je však neúprosné s pribúdajúcimi novými modelmi,  a ak chcel aj naďalej C3 uspieť musel Citroën pristúpiť k viacerým vylepšeniam.

Vizuálne vylepšenia

Facelift sa týka predovšetkým prepracovanej prednej časti vozidla inšpirovanej konceptom CXperience. Citroën C3 dostal novú sadu LED svetlometov s výraznejším chrómovým lemovaním, nové hmlovky s inym tvarovaním a  s tmavým lemovaním a taktiež mierne pozmenený tvar predného grilu. Pozmenený je aj tvar charakteristických bočných nárazníkov, plastových kapsul Airbump na spodnej časti dverí. K dispozícii sú tiež nové rozšírenia blatníkov v závislosti od úrovne výbavy a škály nových dizajnov kolies až do priemeru 17 palcov.

Väčšia personalizácia

Nový Citroen C3 taktiež predstavuje širší potenciál prispôsobenia pre individuálne chúťky potencionálneho zákazníka, čím sa zvyšuje celkový počet možných kombinácii z 36 na 97, ktoré zahŕňajú nové možnosti farieb, nové dvojfarebné kombinácie nové grafické balíčky. Zákazníci si teraz môžu vybrať medzi štyrmi farbami strechy, tromi grafikami strechy a siedmimi farbami karosérie.

Nové, pohodlnejšie sedadlá

Modernizácia C3 neostala len pri vizuálnom facelifte, ale dotýka sa aj sedadiel a pohodlia cestovania. Citroën C3 má teraz k dispozícii nové sedadlá známe z väčších modelov C4 Cactus a C5 Aircross poskytujúce lepší komfort sedenia vďaka svojej špeciálnemu vystlatiu a zosilnenému čalúneniu látky – navyše je tu aj nová lakťová opierka na strane vodiča.

Informačný a zábavný systém funguje prostredníctvom 7-palcového dotykového displeja a obsahuje rozpoznávanie hlasu, zrkadlovú obrazovku s Apple CarPlay a Android Auto, bezplatné trojročné predplatné na hlásenie rýchlostných kamier a nebezpečných zón, integrované dopravné informácie od TomTom, atď.
Ponuka motorov  ostáva rovnaká

Ponuka motorov ostáva rovnaká: zahŕňa 1,2-litrový trojvalcový turbobenzín 1,2 Puretech s výkonom 61kW/83k a 81kW/110k alebo 1,5-litrový štvorvalec turbodiesel BlueHDi s výkonom 100k. Citroën C3 ponúka šesťstupňovú automatickú prevodovku len pre výkonnejšiu benzínovú motorizáciu 1,2 PureTech 81kW, ostatné motorizácie sú spriahnuté s 5.st. manuálom.