BMW rozširuje svoju ponuku o model X7, ktorý sa prvýkrát ukáže na blížiacom sa autosalóne vo Frankfurte vo forme konceptu. Sériový model, ktorý sa predstaví v roku 2018. 

Nový dizajnový jazyk značky BMW púta pozornosť najmä širokými vertikálnymi usporiadanými ľadvinkami v strede kolmej prednej časti. Mohutnosť umocňujú aj úzke a predĺžené dvojité svetlomety, ktoré využívajú technológiu BMW laser light. Olivovo-bronzový exteriérový metalický lak Manhattan a 23-palcové disky kolies z ľahkých zliatin dodávajú novému SUV ten pravý šmrnc. Pri pohľade na vozidlo z vtáčej perspektívy si možno všimnúť rozmerné panoramatické strešné okno. Vychádza od A-stĺpikov, pokračuje dozadu, na streche vytvára oblúk a následne sa vracia naspäť.

Uprostred moderného a minimalistického dizajnu interiéru sa nachádzajú ovládacie prvky zamerané na vodiča, ako to poznajú všetci majitelia automobilov značky BMW. Prístrojová doska s modernými tvarmi vyzerá, akoby bola zredukovaná iba na to najpodstatnejšie. Vedľa seba sa nachádzajú 12,3-palcová digitálna prístrojová doska a stredový dotykový informačný displej. Vo výsledku to vyzerá tak, akoby sa v interiéri nachádzal iba jeden neprerušovaný displej. Nový ovládací koncept umožňuje interaktívne využívanie oboch displejov. Čiastočne podsvietené krištáľové sklo vo farbe Silver Night dodáva ovládacím prvkom ako volič prevodovky, ovládač iDrive či multifunkčné tlačidlá na volante originálny nádych.

VIDEO

Reklama