Divízia BMW M vyvinula vylepšenú verziu športovej M5-ky v 250 kusovej limitovanej edícii s označením Competition Edition.

S výkonom zvýšeným na 441 kW/600 k (+20k) a krútiacim momentom na úrovni 700 Nm (+20Nm) patrí BMW M5 Competition Edition k najsilnejším automobilom celej histórii značky BMW (kombinovaná spotreba: 9,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 231 g/km)*. Táto verzia je v základe vybavená M dvojspojkovou prevodovkou so systémom Drivelogic, aj vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h iba za 3,9 sekundy.

Okrem iného obsahuje zníženie podvozka o 10 mm, tuhšie pružiny, tlmiče a stabilizátory. Limitovaná edícia je štandardne vybavená aj špecifickými nastaveniami Aktívneho M diferenciálu, pre ešte lepšiu trakciu. Navyše, systém riadenia s M špecifickou funkciou Servotronic má priamejší algoritmus s ostrejšími reakciami, na podporu agility vozidla v zákrutách. Dosiahnutiu športovejšieho handlingu sa prispôsobil aj M dynamický režim (MDM) Dynamickej kontroly stability (DSC). Vo výsledku BMW M5 Competition Edition prináša čo najlepšie jazdné vlastnosti v každodennej premávke, ako aj na pretekárskom okruhu, zvlášť v kombinácii s M karbónovo-keramickými brzdami.

BMW M5 Competition Edition
BMW M5 Competition Edition

Vylepšenia nastali aj v interiéri kde nájdeme napríklad karbónové obkladové lišty s logom „M5 Competition 1/200“ naznačujú, že sa vyrobí iba v exkluzívnej limitovanej sérii 200 kusov. Ďalej športovej atmosfére napomáha celokožené čalúnenie Merino Black s kontrastným prešívaním Opal White, s koberčekmi vo farbe Anthracite s lemovaním kožou Merino Opal White. Tak vodič, ako aj predný spolujazdec, majú k dispozícii M multifunkčné sedadlá s komplexnými možnosťami elektrického nastavovania, ktoré garantujú dokonalú rovnováhu medzi komfortom a bočným vedením. Logo „///M“, vyšité bielou farbou na opierkach hlavy, je ďalším dôkazom, že sa jedná o špeciálnu limitovanú edíciu. Za zmienku stojí vysokovýkonný audiosystém Bang & Olufsen High End Surround Sound s výkonom 1200 W, BMW Head-Up displej, Komfortný vstup, Varovný systém opustenia jazdného pruhu, doplnkový BMW Driving Assistant, vyhrievané sedadlá vpredu alebo priechodný batožinový priestor pri sklopení zadného operadla. Cena BMW M5 Competition Edition zatiaľ ešte nie je známa.

Reklama