Pripravovaný model BMW M3 Touring by mal mať tak ako ukazuje ilustrácia uverejnená na  zer.o.wt. prednú masku s kontroverznými obrími ľadvinkami (rovnako ako BMW M3 a BMW M4 ).

 

Zadná časť bude mať agresívnejší nárazník v porovnaní so štandardnou sériou radu 3, a bude mať taktiež zabudovaný difúzor s výrezmi pre štyri výfuky. Športovejší vzhľad umocnia  rozšírené blatníky, v ktorých budú umiestnené väčšie kolesá.

BMW M3 Touring, konkurent prémiových  kombi modelov Audi RS4 Avant a Mercedes -AMG C63 Combi, by mal ísť do výroby o dva roky po modeloch M3, M4 Coupe a M4 Cabrio, ktoré by si mali absolvovať svoju premiéru podľa bmwblog.com už tohto roka, 23. septembra.

Podrobnosti okolo pohonnej jednotky 3,0-litrového šesťvalca s dvojitým turbo sú už oficiálne známe. Okrem štandardnej verzii BMW M3 s výkonom 353 kW (480 k) sa hovorí aj  verzii Competition s 375 kW (510 k). Štandardne bude výkon prenášaný na zadne kolesa, v ponuke však bude aj verzia s pohonom všetkých kolies.

Bude zaujímavé či BMW M3 Touring bude v ponuke, tak ako aj sedan či kupé, aj vo verzii so zadným náhonom alebo sa Bavorčania radšej rozhodnú, že bude lepšie rozdeliť výkon na obe nápravy, nakoľko ide predsa len o „rodinne“ založenejšie auto.