BMW a Audi majú rôzne stratégie do budúcna pre svoje vlajkové „lode“.

Audi a   BMW vidia budúcnosť pri uvedených modeloch každý trochu inak. BMW plánuje uviesť na trh úplnú – elektrickú verziu svojej série 7, ktorá bude konkurovať modelom Tesla S a Mercedes-Benz EQS. Takto doplní elektrická verzia BMW 7 paletu pohonných jednotiek  pozostávajúcu  z  hybridných, benzínových a naftových motorizácii.

BMW radu 7

Očakáva sa, že výroba plne elektrickej rady 7 sa začne v druhej polovici roku 2022, potom čo absolvuje svoju premiéru najprv v Číne a Európe.

Naopak Audi ustupuje od svojej pôvodnej myšlienky vyrobiť sedan novej generácie radu A8 s plne elektrickým pohonom.  Namiesto toho bude mať A8 iba plug-in hybridný pohon, spolu s benzínovým a dieslovým.

Vedúci vývoja Audi Hans-Joachim Rothenpieler uviedol, že sa automobilka po intenzívnych diskusiách rozhodla proti A8 s plne elektrickým pohonom „Namiesto toho rozšírime jazdný dosah nášho hybridného pohonu na viac ako 47 km,“ povedal Rothenpieler pre Automotive News Europe.

Audi A8

Audi sa zameria na plne elektrické SUV, pretože tržby veľkých sedanov nevykazujú rast, zatiaľ čo predaj SUV modelov sa stále zvyšuje.

Pritom ešte vlani v máji  2019 odchádzajúci šéf značky Bram Schott povedal, že budúci model A8 bude možno ponúkaná len ako  elektromobil. Nakoniec sa tak nestane a  Audi luxusný elektromobil ponúkne v inom formáte ako e-tron GT. Ide o športovo strihnuté štvordverové gran turismo, ktoré príde ešte tento rok.

 

Reklama