Vďaka novej leteckej spoločnosti LEVEL a ich akcii sa nám naskytla jedinečná príležitosť letieť koncom augusta na 4 dni za 1 cent bez prestupu do Alicante a odtiaľ autobusom do obľúbeného španielskeho dovolenkového strediska – Benidorm.

Ešte ste o Benidorme nepočuli? Popravde ani mi nie. Pred touto cestou sme boli preto nesmierne zvedavý a plný očakávania. Na internete sme si ako prvé vygooglili, že sa v Benidorme nachádza cez 300 výškových budov z toho 3 sú mrakodrapy (najvyšší: Intempo – 192 m). Nájdete tu aj najvyšší hotel v Európe (Grand Hotel Bali – 186 m). Vďaka jedinečnej klíme sa toto mesto stalo obľúbenou dovolenkovou destináciou najmä pre Angličanov a domácich Španielov. Benidormský záliv je totiž obklopený horskými pohoriami, ktoré ho chránia pred vetrami z pevniny. Táto časť pobrežia je teda vystavená len ľahkému vetru od mora, ktorý pôsobí najmä v lete osviežujúcim dojmom. V zimných mesiacoch je tu okolo 15°C. Pre porovnanie: priemerná ročná teplota Benidorm – 23,2°C, Bratislava – 15,5°C.

Po príchode do Alicante sme sa dostali z letiska do Benidormu bez prestupu autobusom (ALSA) za 9,45€ resp. 17,95€ za obojsmerný lístok na osobu. Cesta trvala necelú hodinku. Hotel sme si len týždeň predom rezervovali cez Booking (na konci článku nájdete qr kód vďaka ktorému po registrácii nového konta získate 10% z ceny hotela späť) – konkrétne Sandos Monaco Beach 4* SPA All-inclusive – 5 minút chôdze od pláže. Hotel bol síce pomerne drahý (205€ noc pre 2 osoby), ale stál zato. Vynikajúca strava, ochotný personál, otvorený bar do polnoci, čistota a ako bonus izba na 12. poschodí s výhľadom na more a mesto – paráda. Ak uprednostňujete apartmán pred hotelom odporúčame Vám jednoznačne Airbnb (na konci článku nájdete qr kód vďaka ktorému získate 35€ na prvý pobyt – platí len pre nových užívateľov).

Našim hlavným cieľom tejto krátkej dovolenky bolo si oddýchnuť a nabrať nové sily. Najbližšie 4 dni sme mali jasný plán. Raňajky → more → obed → bazén → snack → more → večera → mesto → program na hotely.

Hlavnou pýchou Benidormu sú jeho pláže. Bolo vidieť ako sa o ne dennodenne starajú. Nestalo sa nám ani raz, že by sme na pláži videli rozhádzané odpadky. Napriek tomu je až neskutočné, že v takto veľkom a rušnom stredisku je na všetkých plážach modrá vlajka garantujúca absolútne čistotu vodu. Najrušnejšia pláž Levante, ktorú sme mali z hotela 5 minút pešo je viac ako 2 km dlhá. Vďaka svojej orientácii umožňuje kúpanie a opaľovanie do neskorých večerných hodín o čom sme sa samy presvedčili. Na tejto pláži sa nachádza široká ponuka športových aktivít, od skákacích mól cez vodné lyžovanie, wakeboard a parasailing. Vzdialenejšia pláž Poniente je výrazne pokojnejšia, pretože sa pri nej nenachádza toľko hotelov. Popri týchto plážach sú vybudované promenády, takže o pekné večerné prechádzky sme mali postarané.

Medzi týmito plážami sa nachádza staré mesto, ktoré rozhodne odporúčame navštíviť najmä po zotmení. Krásne kamenné dlažby lemujú atmosférou nabité uličky plné rôznych reštaurácií a obchodov. Zlaté lampáše ovešané ponad ne vytvárajú spolu so slaným morským vánkom tú pravú prímorskú atmosféru. Pre milovníkov párty máme dobrú správu.  V Benidorme sa nachádza niekoľko skutočne lákavých klubov a barov v ktorých sa dá dobre zabaviť.

Balkón stredozemného mora

Cez deň respektíve ideálne skoro ráno sa oplatí navštíviť Balkón stredozemného mora. Celá stavba pripomína svojim historickým štýlom na prvý pohľad grécku architektúru. Na kraji kamenných schodov Vám vyrazí dych neuveriteľný výhlaď. Schody smerujúce dole až na kamennú platformu do biela zdobeným zábradlím, naozaj pripomínajúci balkón, ktorý kedysi slúžil ako opevnenie proti nepriateľom. Ten kontrast lesklého kameňa, bieleho zábradlia a nekonečne modrého mora v pozadí Vás určite uchváti. Tak isto ako výhlaď potom ako zídete schodmi dolu. Zrazu sa Vám odhalia obidve strany Benidormskej pláže – na jednej strane Levante a na druhej Poniente. Jediné miesto kde ich možno vidieť obidve naraz v plnej kráse.

Ak by sme mali možnosť ostať dlhšie určite by sme si požičali auto a spravili výlet do Alicante alebo prípadne len niečo cez hodinku vzdialenej Valencie.  Pri náhodnom pozeraní cien v autopožičovniach cez web rentalcars.com nás prekvapili nízke ceny za prenájom. Napr. taký VW Golf by nás vyšiel v autopožičovni s ktorou máme skúsenosti – OK Rent a Car – na týždeň smiešnych 25€ so základným poistením resp. 108€ s poistením komplet s plnou ochranou.

Po 4 dňoch strávených v Benidorme Vám túto dovolenkovú destináciu môžeme len odporúčit.


Booking: zoskenujte a zaregistrujte sa cez odkaz a získate späť 10% z ceny hotela.
Airbnb: dostanete 35€ na prvý pobyt (platí len pre nových užívateľov).
Reklama