Renault zverejnil oficiálnu skicu interiéru pripravovaného nového SUV modelu Renault Austral, ktorý má byť nástupcom modelu Kadjar. Do fotogalérie sme pridali aj foto od unessdesign, ktory ukazuje akoby mohol tento nový model vyzerať.

Ako sa dalo predpokladať, Renault Austral dostane rozloženie obrazoviek, ktoré  už predstavil  Megane E-Tech, t.j. pred vodičom umiestnený digitálny prístrojový štít a na stredovej konzole veľkú dotykovú obrazovku infotainmentu OpenR s orientáciou na výšku v tvare písmena L.  Podľa Renaultu ide o jednu z najväčších obrazoviek na trhu s celkovou zobrazovacou plochou 24,3“. Systém využíva služby Google Automotive Services, podporuje konektivitu Android Auto a Apple CarPlay a zahŕňa Mapy Google. Automobilka tvrdí, že 90 percent funkcií, ktoré väčšina používateľov potrebuje každý deň, dosiahnte jedným alebo dvoma kliknutiami.

Okrem obrazovky môžeme vidieť hranatý volant, ktorý vyzerá celkom futuristicky, tenké vetracie otvory, červené akcenty, ambientné osvetlenie a vysoko umiestnený stredový tunel. Celkovo vyzerá dizajn výrazne modernejšie ako pri predošlom modeli Kadjar, pričom očakávame aj plasty s kvalitnejšou povrchovou úpravou. Päťmiestna kabína pripravovaného modelu Austral má viacero úložných priestorov, do ktorých sa zmestí viac ako 30 l. Patrí medzi dve odkladacie priehradky pod posuvnou lakťovou priehradkou v stredovej konzole.

2022-Renault-Austral (3)

Vďaka rovnej podlahe bez vystz upujúcehoi stredového tunel  majú cestujúci vzadu viac miesta, pričom zadná lavica je posuvná a sklopná. V predchádzajúcich správach  Renault uviedol, že zlepšil odhlučnenie a pridal zoznam funkcií ADAS.

Renault Austral je založený na platforme CMF-CD3 a bude mať dĺžku 4,51 metra. Ponúkať sa bude výhradne s elektrifikovanými benzínovými pohonnými jednotkami s výkonom do 200 k. Očakáva sa, že uvedený model bude debutovať niekedy v najbližších týždňoch/mesiacoch.

           Zdroj: Renault, unessdesign                                       Štefan Hričovský

Reklama